BLISKI WSCHÓD
ŚWIAT ARABSKI
CYWILIZACJA ISLAMSKA
23/10/2012

Turecki minister: Unia Europejska to najbardziej obłudna organizacja na świecie

Minister Gospodarki Turcji - Zafer Çağlayan / Fot. aa.com.tr

Minister gospodarki Turcji, Zafer Çağlayan, uczestnicząc w ubiegłym tygodniu w uroczystości otwarcia nowej inwestycji wypowiedział się w ostrych słowach o Unii Europejskiej. Stwierdził, że Turcja jest jedynym krajem, któremu każe się tak długo czekać na przyjęcie.

«Unia Europejska to najbardziej obłudna organizacja na świecie. Dwulicowość daje się tam najsilniej odczuć. Od 50 lat każe się Turcji czekać u jej wrót. Gdyby Turcja była członkiem UE, to w ubiegłym roku wzrost gospodarczy w Unii wyniósłby nie 1.5 procent, ale 1.8 procent. Zatem kto stracił?»

Na wieść, że w tym roku Pokojową Nagrodę Nobla przyznano właśnie Unii Europejskiej, Çağlayan przyznał, że nie móg się powstrzymać od śmiechu.

«Unia Europejska nadal stosuje wizy dla biznesmenów tureckich, mimo iż Turcja spełnia wymania unii celnej. Zniosła natomiast wizy dla obywateli Brazylii, Argentyny, Paragwaju, Czarnogóry i Ukrainy, które spełniają te wymagania w takim samym stopniu co Turcja».

«Jeśli Unia Europejska dostaje Pokojową Nagrodę Nobla, mimo iż narusza prawa człowieka, działa przeciw ludzkości, stosuje nieuczciwą konkurencję w handlu, to ja gardzę taką Pokojową Nagrodą Nobla. Raczej należałoby przyznać nagrodę za dwulicowość albo obłudę».


Źródło: aa.com.tr

Obłudna ?
Czy Prezydent i Premier Turcji wiedzą o tym? Pewnie nie, bo chcą, by Turcja przystąpiła do Unii ... Europejskiej.
Spoko Loko20/12/2012 14:27:31
Każecie czekać...
...to sobie posłuchajcie, co mamy do powiedzenia na wasz temat.
923/02/2013 12:58:54
Skomentuj!
Reklama
2009-2017 Arabicae.com email: arabicae@arabicae.com | tel: +48 696 502 449 | o portalu | nota informacyjna | strona główna