BLISKI WSCHÓD
ŚWIAT ARABSKI
CYWILIZACJA ISLAMSKA
12/01/2013

Do Dubaju bez wizy? A jeśli już, to gdzie najtaniej?

Fot. dubaiairport.com

Wjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wymaga od podróżnych z niektórych krajów posiadanie wizy wjazdowej, w tym przypadku będzie to standardowa wiza turystyczna. Niestety do grupy tej należy również Polska. Być może jednak przypadkiem dysponujesz paszportem państw, których obywatele są zwolnieni z takiego obowiązku?

Obywatele krajów należących do regionalnej organizacji zwanej Radą Współpracy Zatoki (GCC) nie muszą ubiegać się o wizy. Należą do nich:

Bahrajn, Kuwejt, Oman, Katar, Arabia Saudyjska

Jeśli posiadasz paszport jednego z poniższych państw, to również nie musisz przechodzić procedury związanej z uzyskaniem wizy. W tym przypadku wizę otrzymujesz bez żadnych opłat automatycznie po przybyciu do Emiratów:

Andora, Australia, Austria, Belgia, Brunei, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Hong Kong, Irlandia, Islandia, Japonia, Korea Południowa, Liechtenstein, Luksemburg, Malezja, Monako, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Portugalia, San Marino, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, USA, Włochy, Watykan

W innym wypadku niż powyższe, a dotyczy to w tej sytuacji prawie wszystkich Polaków, musisz postarać się o wizę zanim przybędziesz do Emiratów. Jak zrobić to najprościej? Zwróć się do biur turystycznych oferujących podróże do ZEA lub do agencji pośredniczących w uzyskiwaniu wiz, które za ciebie załatwią formalności. Łączny koszt takiego pośrednictwa to zazwyczaj dwukrotność ceny samej wizy. Nie wydaje się to dużo zważywszy, że prawdopodobnie wystarczy ci najtańsza 30-dniowa wiza turystyczna, która normalnie kosztuje 220 AED czyli około 190 złotych. Pośrednicy mogą zaoferować ci usługi łączone, np. pobyt w jednym ze współpracujących hoteli w Emiratach, dzięki czemu samą wizę otrzymasz bez kosztów pośrednictwa.

Istnieje też możliwość uniknięcia dodatkowych opłat niż koszt samej wizy. Skorzystaj w tym celu z narodowych emirackich linii lotniczch Emirates. Po zakupie biletów na podóż w obie strony, poprzez stronę internetową przewoźnika uzyskasz możliwość złożenia wniosku wizowego i przejdziesz całą procedurę online. Innym sposobem jest dokonanie rezerwacji w hotelach na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wtedy na twoje życzenie hotel uzyska dla ciebie wizę.

Zaprezentowane powyżej procedury wizowe są najprostrzymi, jakie możesz przejść. Gdy twój pobyt w Emiratach będzie przebiegał na innych zasadach niż turystyczne, będzie dłuższy niż 30 dni, nie będziesz nocował w hotelach, ani nie udasz się tam liniami Emirates, to wówczas musisz przejść pełną procedurę, stosownie do wymagań. Nie jest to jednak skomplikowane. Szczegółowe informacje uzyskasz w agencjach pośredniczących, na stronach Ambasady ZEA w Polsce lub na stronie urzędu imigracyjnego w Dubaju.


Zobacz też:

Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce:
www.uae-embassy.ae/pl

General Directorate of Residency and Foreigners Affairs-Dubai:
dnrd.ae/en

Linie lotnicze Emirates:
www.emirates.com

Źródło: własne

xxx
MOCNO NIEAKTUALNE INFORMACJE
ja11/07/2014 13:06:30
Polacy nie potrzebują wizy
Polacy nie potrzebuja wizy
gość12304/05/2015 15:12:56
wiza
Lecę z Sofii do Dubaju. Gdzie otrzymam wizę turystyczną?
pablo11/09/2015 17:09:01
Skomentuj!
Reklama
2009-2017 Arabicae.com email: arabicae@arabicae.com | tel: +48 696 502 449 | o portalu | nota informacyjna | strona główna