BLISKI WSCHÓD
ŚWIAT ARABSKI
CYWILIZACJA ISLAMSKA
27/11/2013

O portalu

Portal zajmuje się tematyką krajów arabskich. Dla ukazania pełniejszego obrazu poruszanych zagadnień, zamieszczamy też materiały poświęcone niearabskim krajom regionu, takim jak Turcja, Izrael, Iran. Kraje te przez swoje położenie geograficzne, historię i stosunki polityczne są ściśle powiązane ze światem arabskim.

Pragniemy przybliżyć arabski krąg kulturowy, starając się raczej ukazywać potencjał, jaki drzemie w tych krajach oraz wśród tamtejszej ludności. Natomiast nie jest naszym celem powielanie szeregu negatywnych opinii, oskarżeń czy też wydobywanie na światło dzienne patalogii (które istnieją również w naszym kręgu kulturowym) i czynienie z nich powszechnej arabskiej rzeczywistości. Taki negatywny obraz jest zupełnie fałszywy, a przeciętny Arab skupia się na własnym codziennym życiu, zmagając się z tymi samymi problemami i mając podobne pragnienia i marzenia, co my sami.

Duży nacisk kładziemy na ukazanie potencjału gospodarczego, aby przez to zachęcić rodzime firmy do szerszej aktywności na tamtejszych rynkach, co z pewnością byłoby korzystne dla obu stron, gdyż obecne możliwości, jakie drzemią w tej materii są prawie w ogóle w Polsce niewykorzystane. Podczas gdy kraje zachodnie robią świetne biznesy w tamtym regionie, dla naszych firm jest to wciąż nieznany świat, którego niejednokrotnie się boją.
My pragniemy to zmieniać...

Tematyka gospodarczo-biznesowa to nie wszystko. Zamieszczamy też informacje z innych dziedzin, tak aby jak najszerzej przedstawić ten, w gruncie rzeczy, nieodległy świat.

Twórcami i opiekunami portalu są osoby nie tylko zainteresowane krzewieniem wiedzy o świecie arabskim, lecz także odpowiednio do tego zadania merytorycznie przygotowane. Mamy za sobą studia orientalistyczne, znamy język arabski. I co równie istotne - prowadzimy własne biznesy, nierzadko właśnie we współpracy z firmami arabskimi, co czyni nas praktykami w sferze, którą się zajmujemy.

Z końcem 2013 roku postanowiliśmy rozszerzyć zakres prezentowanych informacji także o inne regiony, nie zmieniajc przy tym nazwy portalu. Również i w tym przypadku sięgamy głównie do źródeł lokalnych w językach oryginalnych. Z założenia nie robimy przedruków z innych portali polskojęzycznych, starając się być zawsze bliżej źródła. Zaletę takiego podejścia mogli już wielokrotnie docenić nasi stali czytelnicy.


Ten artykuł jeszcze nie ma żadnych komentarzy.
Skomentuj!
Reklama
2009-2017 Arabicae.com email: arabicae@arabicae.com | tel: +48 696 502 449 | o portalu | nota informacyjna | strona główna